מה תפקידו של אדריכל נוף?

גינה היא אחד החללים בבית שכל אחד מייחל לעצמו, בין אם מדובר בגינה בבית פרטי או בדירה עם גינת גן או גג, ובין אם מדובר במרפסת עם צמחייה ירוקה או סתם באזור או פינה כלשהי בבית מלאים בצמחייה שעושה לנו ירוק בעיניים.
אפשרויות עיצוב גינה הן בלתי מוגבלות. העיצוב אמור לשקף את הטעם האישי והסגנון של בני הבית ולהתאים לצרכים ולרצונות שלהם, והוא כמובן תלוי תקציב.
גינה מודרנית היא אחד מעיצובי הגינה הנפוצים כיום בארץ. מדובר בעיצוב המותאם מאוד לבנייה החדשה, שהקו המנחה שלו הוא נוחות וחיסכון. זהו סגנון עיצובי סולידי ונקי, משלב תאורה סמויה ואלמנטים בנויים כמו שבילי בטון ופרגולות,יש לו התייחסות מכסימלית לאיכות הסביבה והוא מספק פתרונות תחזוקה יעילים, כגון טפטפות וחיישני תאורה.

אדריכל נוף הוא אדריכל לכל דבר, המתמחה בעיצוב המרחב הפתוח הן בשטחים עירוניים או ציבוריים והן בשטחים פרטיים. כאשר אתם נכנסים לעיר או לישוב ונהנים מן הדרך בה אתם נוסעים או הולכים, מהכיכרות שאתם עוברים בדרך, מהצמחייה שאתם פוגשים בדרככם, ומאלמנטים שונים של עיצוב המפוזרים במרחב, אתם יכולים להיות בטוחים שיש פה מעורבות של אדריכל נוף.
על אף שעבור רובנו, המרחב החשוב ביותר הוא המרחב הפרטי, אנחנו בהחלט יכולים להודות שיש הרגשה טובה במגורים בישוב מטופח, שבו מוענקת תשומת לב לכל כיכר, שבו נשתלים פרחים צבעוניים לאורך כל הדרכים הראשיות, ושבו נטועים עצים יפים ועבותים בכל רחובות הישוב. כאשר אנחנו חווים את כל אלה, זה אומר שישנו אדריכל נוף שתכנן את כל זה.

עיצוב על פי תכנית המתאר של היישוב

אדריכל הנוף מתחיל את פעילותו בתכניות המתאר של הישוב. על האדריכל לדעת את המבנה המדוייק של הישוב, היכן יש בו עליה והיכן ירידה, היכן יש בו צומת דרכים, והיכן יש מסלול הליכה. אדריכל הנוף צריך לדעת היכן יש שטחים פתוחים העומדים לרשות הציבור, והיכן ישנם שטחים בנויים למגורים. בהתאם לכל אלה, יכול האדריכל לתכנן מיקום של כיכרות, של פארקים, של מסלולי הליכה ואופניים, וכמובן עיצוב גינות ותכנון של כל הצמחייה ביישוב.

עיצוב על פי ערכי הליבה של היישוב

בנוסף, האדריכל צריך להכיר את הערכים שבהם דוגל היישוב, ושאותם חשוב ליישוב לשדר לתושביו ולאורחיו. כך למשל, ישנם ישובים הדוגלים בערכים של שלום, ובהתאם לכך יוכל אדריכל הנוף לתכנן כיכר מרכזית שבה תיבנה מזרקה ענקית בצורת יונת שלום. בישוב אחר, ייתכן שהערך המרכזי יהיה חקלאות וטבע, ואז ניתן לתכנן כיכרות ירוקות, פסלים סביבתיים של טרקטורים, חממות, חקלאי חרוץ וכדומה.
אדריכל נוף הוא הדמות שאחראית על כל העיצוב של המרחב הציבורי בכל ישוב. יחד עם זאת, אדריכלי נוף פועלים גם במרחבים פרטיים גדולים כמו חברות ומפעלי תעשייה, ובמרחבים ציבוריים כמו מרכזים ממשלתיים, מבני ציבור וכדומה. עיצוב גינות ועיצוב הסביבה הן הפעולות המרכזיות שמבצע אדריכל הנוף, וזאת על בסיס הידע שרכש, ועל בסיס היצירתיות האישית שלו.

אדריכל נוף

 

לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות חייגו 072-3307121